•   Czwartek, 25 kwietnia 2024
Testy i recenzje

Apple iPhone 12/mini vs iPhone 11

Jakby rok 2020 mógł być obcy, pierwsze iPhone'y 5G firmy Apple mają kształt iPhone'ów 5G, który nie przypomina żadnego innego telefonu, który do tej pory uruchomiono. Zarówno najmniejszy i największy iPhone z "all-screen" wycięcie typu są oczekiwane, ale będzie jeszcze jeden model, aby im towarzyszyć.

Z tych średnich dzieci, tylko jeden będzie ortodoksyjny, choć, i bezpośredni potomek swojego iPhone'a 11 poprzednika, podczas gdy drugi wprowadzi nowy czynnik formy, zbyt. W sumie, 2020 przynosi największe zmiany wielkości ekranu iPhone'a w historii.

Zupełnie nowy 5,4-calowy iPhone 12 mini form factor jest wprowadzony, a następnie iPhone 11 spadkobierca jako jedyny, którego przekątna ekranu pozostaje taka sama, a następnie iPhone 12 Pro rośnie do 6,1 cala, a iPhone 12 Pro Max idzie znacznie do 6,7 cala, aby zakończyć serię off z hukiem.

Nie trzeba dodawać, że iPhone 12 i 12 mini będą te, które będą sprzedawać lwią część wszystkich modeli iPhone 12 w przyszłym roku lub tak, więc porównajmy te do ich faktycznego poprzednika, iPhone 11.

iPhone 12/mini vs iPhone 11 kolory

WhiteBlackBlue vs GreenOrange vs YellowPurpleRed

Podczas gdy modele iPhone 12 Pro wprowadzają nowy odcień Navy Blue na zewnątrz, zachód słońca Midnight Green z ich poprzedników, tańsze modele iPhone 12 w dużej mierze pozostać kurs, z wyjątkiem jaśniejszych niebieski i czerwony produkt wersje wrzucone tu i tam.

To zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że iPhone 11 już przyszedł w bogatej gamie kolorów dla każdego gustu i wzroku, więc Apple nie musi wyciągnąć lub dodać wszystko, co dużo. Po tym wszystkim, Apple już maluje funky zielony, fioletowy i żółty kolory na iPhone 11, i będzie to trudne do góry, że.

Stawiamy na zachód słońca zielony kolor dla niebieskiego, aby dopasować dostępność w modelach Pro, ale lżejsze, bardziej pastelowe tonacji płci ujawniają kurz, który mówi, że to chłopiec. Podobnie, krzykliwy żółty kolor może być zwiększona (lub zastąpione) przez jasny pomarańczowy model. Podobnie jak iPhone 11, iPhone 12 i 12 mini są skierowane do młodszego tłumu, a krzykliwe kolory byłyby tam hitem.

The iPhone 12/mini nosić latarkę flashy kolorów z iPhone 11".

Wyświetlacz iPhone 12 vs iPhone 11

6,1 cala OLED vs 6,1 cala LCD

Rok 2020 to pierwszy rok, w którym Apple wypuści iPhone'a 12 kwartetu, w którym wszystkie telefony będą korzystać z technologii wyświetlacza OLED. Zajęło firmie 9 lat, aby przełączyć się na OLED po OG Galaxy S został wprowadzony przez Samsunga z unikalnym i jeszcze niesprawdzonym ekranem 480x800 Super AMOLED, ale jest coraz tam teraz, że technologia jest tańsza i wszechobecna.

Niestety, wszechobecna nadal nie oznacza, że jedyna gra w mieście zmieniła się, jeśli chodzi o ekrany OLED, a w zależności od jednego dostawcy oznacza zniekształcenia cenowe, więc Apple szuka sposobów na wyjście ze swojej współzależności z Samsungiem, w tym pracy nad takimi rzeczami jak technologia microLED. W zeszłym roku, Apple próbował odejść od Samsunga, sondowanie LG i BOE, ale ich wydajność nie była prawie wystarczająca na nic, ale małe partie lub naprawy części, więc Samsung ponownie dostał lwią część iPhone OLED zamówień dostaw.Teraz jednak, Apple jest najwyraźniej przekonany, że LG jest w końcu do tego zadania, a koreańskie media donoszą, że zamówił 20 milionów 6,1" iPhone 12 paneli z niego. Po tym wszystkim, 12 jest bezpośrednim spadkobiercą iPhone'a 11, który z kolei jest najbardziej popularnym telefonem do kupienia w USA od momentu uruchomienia.

iPhone 12 mini vs iPhone 11 display5.4" 960 x 2079 pikseli OLED vs 6.1" 828 x 1792 pikseli LCDJust jak iPhone 12 mini schemat nazewnictwa sugeruje, że jest to w rzeczywistości najmniejszy członek w Apple's 2020 upraw iPhone, jak wprowadza zupełnie nowy 5.4 "współczynnik kształtu, który czyni go najmniejszym iPhone z nacięciem. Jest prawie tak mały jak iPhone SE, który ma 4,7 "ekran, i jest przeznaczony dla tych, którzy długo na dni potężnych kompaktowych iPhone'ów. iPhone 12 wygląda słusznie zdrobnienie obok iPhone 11, ale przekątna ekranu nie jest jedyną różnicą między iPhone 12 mini i iPhone 11, ponieważ jest również skurcz nacięcia. iPhone 12 mini wyświetlacz Według Nikkei: "Cztery nowe iPhony będą wyposażone w elastyczne wyświetlacze OLED. Jednakże, nie będzie jeszcze nacięcie, lub "grzywka," na górze iPhone, ponieważ Apple nie był w stanie zintegrować moduł identyfikacji twarzy do wyświetlacza".

Chwilę temu, znany analityk Apple Ming-Chi Kuo przewidział, że kompaktowy 5,4-calowy iPhone 12 mini będzie miał "nieco węższy obszar nacięcia do wyświetlania informacji dobrze w lewym górnym rogu i prawym górnym rogu". Tam masz to, wszystkie te pogłoski o mniejszym nacięciem zostały znacznie przesadzone, z wyjątkiem iPhone 12. Dlaczego? Apple musi skalować iOS 14 do nowej rzeczywistości 5,4", też.

Z nowym rozmiarem ekranu są nowe obowiązki wyświetlania rozdzielczości, a iOS 14 przynosi Apple Display Zoom skalowanie dla ekranów i rozdzielczości mniejszych niż iPhone 11 Pro 5,8 "panel". Nie trzeba dodawać, że tylko jeden wycięcie telefon pasuje do tego wzoru, ponieważ Apple zamierza skalować iOS 14 dla nowej rozdzielczości 960 x 2079 na 5,4" słuchawce. To druga godna uwagi różnica między wyświetlaczem iPhone 12 mini a iPhone 11.

Specyfikacja iPhone'a 12 mini vs iPhone'a 11

Apple A14 5nm vs Apple A13 7nm chipset5G vs 4G modem LTE

Podczas gdy iPhone 12 i 12 mini chipsetów są nadal oczekuje się, że będą pakowane razem z taką samą ilością 4GB pamięci RAM jak iPhone 11, procesory wewnątrz są bardzo różne. Apple ogłosił 5nm A14 wraz z iPad Air 4 na 15 września, i poinformował, że jest bardziej power-sipping i lepiej niż jego już szalony 7nm A13 Bionic A13, który jest w iPhone 11.

Według planów produkcyjnych, TSMC 5nm technologia jest o 15% szybszy, ale wykorzystuje pełną 30% mniej mocy niż obecny węzeł 7nm, który jest w Snapdragon 865 + lub Apple A13, obecne mobilne champs.Dlaczego Apple potrzebuje znacznie więcej energii, biorąc pod uwagę, że A13 jest już najszybszy chipset mobilny tam? Cóż, może to pozwolić mu w końcu zacząć spełniać swoje AR/VR i inne marzenia obrazowania. Po tym wszystkim, kamera LiDAR z iPada Pro 2020 ma podążać w dół do iPhone 12 Pro zestaw kamer, jak również, ale co Apple byłoby z nim zrobić, pozostaje do zobaczenia.

Tak więc, 5.4 "iPhone 12 mini munchkin będzie najpotężniejszym małym iPhone, że Apple kiedykolwiek stworzył, biorąc tę koronę z iPhone SE. Na domiar złego, chipset pochodzi z dodatkiem 5G modem tacked na to będzie wspierać zarówno Verizon w sieci mmWave, i niskie do średnich pasm lubi, że T-Mobile ma teraz po połączeniu z Sprint.

iPhone 12/mini vs iPhone 11 kamer

Obiektywy 7P vs 5PWiększa matryca/piksel dla lepszych zdjęć przy słabym oświetleniuWiększa przysłona obiektywu o kącie widzenia ultrafioletowego F/1,6 vs F/2,4

Modele 5,4" i 6,1" iPhone 12 są wyposażone w dwa aparaty fotograficzne, natomiast modele Pro będą miały trzy, ponieważ Apple robi to, co zrobił z iPhone'em z serii 11 - wymienia aparat fotograficzny i dodaje LiDAR do droższej wersji Pro. Mamy większe czujniki 12MP i piksele, choć z możliwością pochłaniania większej ilości światła, a także lepszą stabilizację obrazu na iPhone 12 w porównaniu z iPhone 11.

Do tej pory jednak, Apple używał pięciowarstwowych obiektywów, lub tzw. 5P, nawet w swoich modelach iPhone Pro, podczas gdy w tym roku nawet niski iPhone 12 i 12 mini będzie dostarczać z siedmiowarstwowych (7P) obiektywów.

To było dawno temu, biorąc pod uwagę, gdzie kamery telefonu Android są teraz na, ale to nadal ekscytująca myśl, że Apple będzie aktualizacja nie tylko wygląd zewnętrzny, wyświetlacze i chipy nowych modeli iPhone 12, ale ustawienia kamery, jak również, dla pełnego pakietu, teraz posypane 5G na górze.

Żywotność baterii iPhone'a 12/mini vs iPhone'a 11

2775mAh/2227mAh znamionowa w porównaniu z 3110mAh typowa wydajność

Przejście na bardziej oszczędny chipset i technologię wyświetlania OLED może być powodem, dla którego Apple zdecydowało się na zmniejszenie pojemności baterii w modelach iPhone 12 i Max. To jest za pomocą bardziej elastycznej konstrukcji baterii teraz, aby zrekompensować koszty 5G elementów wewnątrz nowych iPhone'ów, a najmniejszy 5,4 "iPhone 12 mini może wylądować z typową pojemnością baterii poniżej 2500mAh, które będą musiały przejść benchmarku muster zanim zostanie zgłoszony wystarczy.

Biorąc pod uwagę, że iPhone 11 jest rekordzistą wytrzymałości wśród telefonów Apple bardziej przystępnych cenach, iPhone 12 i 12 mini będzie musiał podążać za tym trendem, jeśli Apple nie chce rozczarować swoją bazę użytkowników.

Jeśli chodzi o zagadkę ładowania, cheapo iPhone 12 modele nie będą wysyłane z cegły w pudełku, jak Apple stawia, że zawsze można użyć jednego ze swoich starszych adapterów leżących wokół, podczas gdy przygotowuje się do uwolnienia zupełnie nową ładowarkę 20W, że trzeba by jednak kupić oddzielnie. Który z nich można uaktualnić do?

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾