•   Czwartek, 25 kwietnia 2024
Funkcje smartfonów

Xiaomi prezentuje ukrytą kamerę selfie pod wyświetlaczem

Po długiej fazie rozwoju, wydaje się, że podwyświetlacz kamery Xiaomi osiągnął dojrzałość rynkową. W nowym filmie możemy teraz zobaczyć ukrytą kamerę przednią w akcji - w Xiaomi Mi 10 Ultra.

Już rok temu informowaliśmy o rozwoju ukrytej przedniej kamery w smartfonach Xiaomi. Kilku producentów pracuje już nad rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować nacięcia i małe dziurki w wyświetlaczu smartfonu. ZTE chce również zaprezentować gotowy produkt dla swojej technologii w tej dziedzinie gdzieś we wrześniu 2020 roku. Wielkie wieści: Xiaomi ogłosił trzecią generację technologii kamer podekranowych. Wideo poniżej to specjalna wersja kamery podekranowej Mi 10 Ultra, która osiągnęła poziom użytkowy, co jest bardzo ekscytujące. Technologia ta będzie masowo produkowana na początku 2021 roku.

Na Twitterze, ekspert w dziedzinie technologii, Ice Universe zamieścił film, w którym widzimy dwie wersje Xiaomi Mi 10 Ultra. Jedna z nich ma wycięcie na kamerę selfie, a druga jest wolna od zakłóceń. Według Tweeta jest to oficjalny materiał filmowy chińskiego producenta smartfonów. Masowa produkcja ukrytej przedniej kamery Xiaomi ma się rozpocząć wiosną 2021 r. Zasada działania ukrytych kamer w smartfonach nie jest nowa. OnePlus pokazał nam swój Concept One, telefon komórkowy, który nie pokazuje żadnych widocznych kamer z tyłu również. Zamiast tego, kamera staje się widoczna od razu po uruchomieniu aplikacji kamery. Concept OnePlus Concept One w smartfonie to sztuczka z kamerą.

W tym celu producenci stosują tzw. szkło elektrochromowe, technologię stosowaną również przez producentów szkła do fasad lub producentów samochodów do automatycznego przyciemniania lusterka wstecznego. Tak więc wyścig o pierwszy dostępny na rynku telefon z niewidzialną kamerą pozostaje ekscytujący. Obraz na górze tego artykułu przedstawia Oppo Reno 10x z kamerą selfie z płetwą rekina.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾