•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Testy i recenzje

Zestawienie najciekawszych telefonów Xiaomi

Bardzo często można usłyszeć, że telefony Xiaomi to ciekawa alternatywa dla smartfonów zachodnich marek. Oferta firmy ma wiele zalet, nie da się przy tym ukryć, że zwraca na siebie uwagę także ze względu na wysoki stopień swojego rozbudowania. Nowe telefony pojawiają się na tyle często, że mniej uważna osoba może szybko stracić orientację. Które z telefonów w szczególny sposób zasługują zatem na naszą uwagę?

Smartfony Xiaomi budzą pozytywne skojarzenia. Osoby, które mają z nimi do czynienia na co dzień nie jednokrotnie podkreślają więc, że mamy do czynienia z gwarancją wysokiej jakości, przy jednoczesnej przystępnej cenie kolejnych rozwiązań. Także Polacy zwracają się ku nim z coraz większym zaciekawieniem, a sama marka już teraz jest trzecim najchętniej wybieranym producentem smartfonów w naszym kraju.

Oczywiście, każde zestawienie telefonów wartych polecenia powinno być traktowane przede wszystkim jako sugestia skierowana do potencjalnych kupujących. Każdy ma nie tylko nieco inny gust, ale również potrzeby i dobrze jest mieć to na uwadze. Zawsze jednak warto traktować wspomniane zestawienia jako zestaw wskazówek, którymi będziemy się posiłkować prowadząc własne poszukiwania.

Xiaomi Redmi 6

Przegląd telefonów Xiaomi wartych polecenia zaczyna się zwykle od modelu Redmi 6 i dzieje się tak nie bez przyczyny. Mamy do czynienia z telefonem o przekątnej 5,45, a ponieważ powstał on w technologii bezramkowej, może imponować wymiarami wynoszącymi 147,46 x 71,49 x 8,3 mm. Daje nam to względnie kompaktowy telefon, który jest jednak wygodny w użyciu. Mamy też do czynienia z solidnym procesorem 32 GB dostępnej pamięci oraz 3 GB pamięci RAM, możemy mieć więc pewność, że mówimy o telefonie, któremu niestraszne jest niemal każde wyzwanie. Coś dla siebie znajdą też w tym telefonie miłośnicy fotografii cyfrowej. Możemy liczyć na podwójny aparat fotograficzny, który pojawia się w konfiguracji 12 MP i 5 MP. Trudno o lepszy zestaw foto w tej cenie.

Przegląd telefonów Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 5

W kontekście Xiaomi Redmi Note 5 często możemy usłyszeć sformułowanie mówiące o tym, że jest to jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów, z jakimi mamy do czynienia na rynku. Imponować mogą zwłaszcza podzespoły, jakie zostały w nim zainstalowane. To nie tylko procesor SoC Snapdragon 636, ale również aż 4 GB pamięci RAM, a więc zestawienie, którego trudno szukać w innych telefonach komórkowych tej klasy. Moc to spory atut tego smartfona, możemy mieć jednak pewność, że nie mówimy tu o atucie jedynym. Nie bez znaczenia jest także ekran, którego przekątna wynosi niemal sześć cali. Taki ekran sprawdza się znakomicie zarówno podczas grania w gry, jak i w trakcie korzystania z aplikacji biurowych.

Xiaomi POCOPHONE F1

Jeśli mamy ochotę na wydanie nieco większych pieniędzy i chcemy mieć pewność, że zainwestowaliśmy je dobrze, powinien zainteresować nas telefon POCO F1. To jeden z najgorętszych telefonów z jakimi mamy do czynienia w tym roku z topowymi podzespołami z 6 GB RAM na czele i pamięcią UFS 2.1. Dzięki takiemu połączeniu telefon ten może realizować ze znacznie droższymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾