•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Chińskie smartfony

Najpopularniejsze smartfony na rynku chińskim

Gdy analizujemy rynek chiński, nie możemy nie zauważyć tego, że aż osiem na dziesięć najlepiej sprzedających się marek telefonów komórkowych to marki rodzime. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, które z nich były najpopularniejsze w roku 2018.

Xiaomi

Xiaomi to marka, która powstała stosunkowo niedawno – w roku 2011. Dziś jest to zresztą jeden z największych producentów smartfonów w skali świata. Początkowo telefony Xiaomi były określane przede wszystkim mianem kopii produktów firmy Apple, dziś jednak mamy do czynienia z marką, która sama wyznacza trendy w branży. Warto tu wspomnieć choćby o modelu Mi Mix, który pojawił się na rynku w roku 2016 będąc jednym z pierwszych posiadających ekrany z minimalnymi tylko ramkami. Obecnie na ekrany bezramkowe stawiają przecież niemal wszyscy wiodący producenci telefonów komórkowych.

Smartfony Huawei

Huawei

Także Huawei cieszy się mianem jednej z najpopularniejszych marek w Chinach. Telefony Huawei Mate 9 i Huawei Mate 10 zyskały przy tym miano jednych z najlepiej sprzedających się nie tylko w samych Chinach, ale i na świecie. Obecnie furorę robi telefon Huawei P20 Pro, który w szczególny sposób podbił serca tych użytkowników, którzy po telefon sięgają także po to, aby wykonywać za jego pośrednictwem ciekawe zdjęcia. Użytkownikom do gustu przypada przede wszystkim robienie zdjęć w ciemniejszych miejscach, co przydaje się choćby podczas koncertów.

Smartfony Meizu

Meizu

Marka Meizu została stworzona w roku 2003 i choć nie jest tak popularna, jak Huawei i Xiaomi, warto wiedzieć, że wśród producentów smartfonów zajmuje jedenastą pozycję na świecie. Obecnie najwięcej mówi się o telefonie Meizu Pro 7, choć producent już teraz zapowiada telefon Meizu 16, którym z pewnością również warto się będzie zainteresować. Jeśli przyjrzymy się modelowi Pro 7, z pewnością nasza uwagę zwróci mały, kolorowy ekran, z którym mamy do czynienia na tylnej obudowie.

OnePlus

Ten chiński producent smartfonów ma swoją siedzibę w mieście Shenzhen i działa na lokalnym rynku od roku 2013. Współcześnie za flagowego przedstawiciela marki uznaje się telefon OnePlus 6, który znajduje się w pierwszej trójce telefonów cieszących się w Chinach największą popularnością.

Smartfony Lenovo

Lenovo

Obecność firmy Lenovo na przygotowanej tu liście z pewnością nie budzi zaskoczenia. Ten producent telefonów komórkowych i sprzętu komputerowego cieszy się dużą popularnością na świecie. Co ciekawe, poza Chinami telefony komórkowe Lenovo nie są aż tak dobrze znane, choć wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości może się to zmienić.

Obecnie na rynku chińskim prezentowany jest telefon Lenovo Z5. Zajmuje on ósmą pozycję na liście najpopularniejszych smartfonów. Zalicza się go do przedstawicieli średniej półki cenowej z wartością oscylującą w graniach dwustu dolarów. Telefon zwraca na siebie uwagę między innymi dzięki imponującemu ekranowi o rozdzielczości 6,2 cala. Jego znakiem rozpoznawczym jest też solidna bateria, podwójny aparat fotograficzny, czytnik linii papilarnych USB typ-C oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾