•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Funkcje smartfonów

Telefony dual sim

Smartfony dual SIM to telefony, które mają możliwość zamontowania tam dwóch kart SIM. To pozwala nam za pomocą jednego urządzenia korzystać z usług dwóch różnych operatorów.

Historia

Pierwsze takie urządzenia na rynku pojawiły się w roku 200. Początkowo były produkowane przez nieznane, małe firmy z Chin. Więksi producenci raczej unikali tych urządzeń pod presją dużych międzynarodowych operatorów. Teraz jednak sytuacja się zmieniła i czołowi producenci telefonów wprowadzają coraz częściej obok podstawowych urządzeń także takie, które mają wejście na dwie karty SIM.

Rynek telefonów dual sim na świecie

Telefony na dwie karty najbardziej popularne są w krajach rozwijających się. Między innymi w południowo – wschodniej Azji. Afryce czy Indiach. W krajach tych dominuje płatność prepaid. Procentowa ilość telefonów na kartę w Indiach to powyżej 90%. Może być to spowodowane faktem, że w krajach rozwijających się trudno określić jaka jest zdolność kredytowa u ludzi, potrzebna do tego, by udzielić kredytu na zakup telefonu. Warto także zauważyć, że telefony dual sim są bardzie popularne na rynkach mniej stabilnych, szczególnie tam, gdzie jest duża różnica cen między połączeniami w sieci i poza sieć.

Rynek telefonów dual sim w Polsce

W Polsce podział użytkowników na kartę i abonament to po około 50%. Na wysoki wskaźnik użytkowników abonamentowych w Polsce wpływa ma to, że zdolność kredytowa jest raczej łatwa do sprawdzenia i dość dobra ze względu na dobrze rozwinięte systemy bankowości.

Smartfon z Dual SIM

Rynek usług telekomunikacyjnych jest ustabilizowany i po dużych przecenach. Oferty poszczególnych operatorów są do siebie bardzo podobne, różnią się szczegółami. Coraz trudniej jest przekonać abonenta do zmiany operatora.

Skoro jest znaczący procent telefonów kupowanych u operatorów w ramach umów abonamentu urządzenia dual sim nie są w naszym kraju tak bardzo popularne. Jest to związane właśnie z tym jak wygląda obecnie strategia operatorów w naszym kraju. Nieco inaczej jest w przypadku urządzeń kupowanych na wolnym rynku. W ostatnich miesiącach urządzenia dual sim zyskują tam na popularności. Sprzedają się między innymi coraz lepiej w ramach sprzedaży internetowej. Telefony te to jednak urządzenia ze średniej albo niższej półki.

Możliwości oszczędzania i udogodnienia z telefonem dual sim

Dzięki nim można np. korzystać z bezpłatnego internetu Areo 2. Instalując kartę Aero 2 dostajemy sprzęt, który będzie nam dawał bezpłatny dostęp do siebie. Dzięki tym urządzeniom będzie można uzyskać również uniknięcie wysokich opłat za korzystanie z sieci i rozmowy za granicą. Wystarczy tylko kupić kartę na lokalnym rynku. Będzie można korzystać z karty innej sieci, jeśli np. zapewni ona lepsze ceny wewnątrz. Dzięki połączeniu promocji różnych operatorów przez dwie karty SIM będzie można liczyć na spore oszczędności. Jeśli ktoś prowadzi firmę to będzie mógł dzięki takiemu urządzeniu rozdzielić dwa numery prywatny i firmowy w jednym sprzęcie, uniknie się więc noszenia dwóch telefonów jednocześnie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾