•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Testy i recenzje

TOP 5 telefonów LG 2018

Nie da się zaprzeczyć, że LG to duża marka z ambicjami. Obecna na naszym rynku od lat, ale starsi czytelnicy pamiętają pewnie te czasy, gdy LG kojarzyło się z monitorami i sprzętem AGD. Koreańska firma zmieniła się mocno na przestrzeni lat i można zauważyć, że to jedna z większych marek na rynku nowoczesnych technologii obecnie.

LG stara się bardzo, aby proponowane urządzenia skutecznie konkurowały z największymi markami na rynku. Jak to więc wygląda? Postaramy się przedstawić pięć najlepszych smartfonów od tej marki.

LG G7 ThinQ

To flagowa nowość producenta na rok 2018, która wyceniona jest na 3499 a więc cena jest wysoka. Warto jednak zauważyć, że w Polsce pojawią się ciekawe gratisy jak monitor czy telewizor 4K. Dostajemy tam szkło Gorilla Glass 5, które jest odporne na działanie wody i pyłu,. Urządzenie ma duży ekran z proporcjami 19,9 na 9 i rozdzielczość na poziomie 3120 x 1440 pikseli. Pracuje na Snapdragonie 845, który jest jednym z najmocniejszych na rynku. Bateria dostaje 3000 mAh, więc tutaj mogło być lepiej. Wielką zaletą tego konkretnego urządzenia jest wprowadzony do niego aparat, który stoi rzeczywiście na najwyższym poziomie. Szerokokątny obiektyw z detekcją fazy daje perfekcyjne zdjęcia.

LG K10 (2017)

To zestawienie bez tego urządzenia nie miałoby sensu. To tanie urządzenie z serii K. W tym przedziale cenowym można powiedzieć, żę to urządzenie idealne. Spadek cen jest znaczący w ostatnim czasie i dzięki temu można kupić sprzęt o bardzo dobrej jakości za około 500 złotych. Mamy tam 2 GB Ram. Procesor MediaTek MT6750 co będzie minimum do dobrej pracy a także 16 GB pamięci. Ekran 5,3 cala z rozdzielczością 720 x 1280. Może te parametry nie powalają na kolana, ale w proponowanej cenie to naprawdę ciekawa opcja.

Modele smartfonów LG

LG Q6

Kolejne urządzenie to także średnia półka cenowa, choć warto zauważyć, że na pierwszy rzut oka sprzęt jest podobny do LG G6 a więc flagowca. Zwraca uwagę głównie dość duży ekran i praktycznie konstrukcja bez ramek. Oczywiście ten przedział nie ma porównania z flagowcami, jednak warto docenić producenta, ponieważ dostajemy urządzenie za około 700 złotych. Powiedzieć można, że nie tylko wygląd przypomina flagowca. Dostajemy solidne parametry, sprzęt był również dwa razy droższy początkowo, potem ta cena dość szybko spadła. 32 GB pamięci pracują z 3 GB pamięci RAM a także na Snapdragonie 435. Daje to niezłą wydajność, sprzęt sprawdza się w praktyce dobrze, praca na nim jest komfortowa. Minusem jest to, że nie ma czytnika linii papilarnych.

LG G6

To urządzenie topowe z poprzedniego roku, którego początkowo cena zaskakiwała negatywnie. Urządzenie wycenione na ponad 3000 złotych. Szybko jednak okazało się, że cena nie była adekwatna do możliwości. Dziś mamy już cenę znacznie niższą około 1600 złotych. Oczywiście nie oznacza to, że urządzenie było porażką. Ewentualnie jeśli weźmie się pod uwagę jego początkową cenę to tak. Prawda jest jednak taka, żę w tej obecnej cenie urządzenie jest naprawdę interesującą propozycją. Urządzenie z dużą baterię, oferuje jakość flagową w cenie, która jest średniakiem. Warto więc na ten sprzęt zwrócić swoją uwagę.

LG V30

Na koniec najmocniejsze urządzenie z 2017 roku. Bardzo wydajny, jednak dość drogi sprzęt.Pojawił się pod koniec zeszłego roku i dziś kupić go można za mniej niż 3000 złotych. Początkowo cena była na poziomie 3800. Dostajemy wydajny sprzęt ze Snapdragonem serii 8, 4 GB RAM a także 64 GB pamięci masowej, dlatego urządzenie daje wiele możliwości i powinno spełniać oczekiwania użytkowników.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾