•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Testy i recenzje

Tysiąc złotych za solidny telefon z dobrym wyposażeniem? Prezentujemy Huawei P Smart

Limit cenowy na poziomie 1000 złotych to ograniczenie, które narzuca sobie bardzo duża część nabywców telefonów w naszym kraju. Rok 2019 będzie dla nich łaskawy już na starcie, ponieważ właśnie pojawił się w sklepach Huawei P Smart, czyli telefon pozbawiony ramek, który wygląda nowocześnie i całkiem sporo potrafi.

Niewielki notch

Huawei P Smart to telefon wzorowany na serii P20, czyli na flagowcach. Posiada duży ekran, bo aż 6,21” pracujące w rozdzielczości FullHD. Notch jest wciąż obecny, ale jest niewielki, dzięki czemu mniej przeszkadza. Obudowa, jak przystało na Huawei, posiada dwie tafle szkła. Ramka z metalu podnosi odporność całej konstrukcji i sprawia, że czujemy się, jak gdyby w naszych rękach było coś przynajmniej dwa razy droższego. Z tyłu znajdziemy czytnik linii papilarnych i podwójny aparat. Do wyboru mamy wersję czarną lub z niebieskim wykończeniem gradientowym.

Podstawowe dane techniczne

Ekran: 2340x1080 6,21”;Procesor: Kirin 710 z 3GB RAM;Bateria: 3400mAh;Aparat główny (dwuobiektywowy): 13 + 2MPixAparat przedni: 8MPixKirin 710  Huawei P Smart pod względem wydajności prezentuje się bardzo dobrze dzięki procesorowi Kirin 710 wyposażonemu w 3GB RAM oraz procesor graficzny Mali G51. W procesorze działa standardowa już dzisiaj funkcja podnoszenia taktowania, kiedy jest to potrzebne. Znacznie poprawia to wydajność, kiedy jest ona potrzebna najbardziej. Funkcjonalność tę znamy już z innych urządzeń Huawei.

Smartfon do 1000 złotych

Huawei P Smart posiada pod maską wspomaganie w postaci sztucznej inteligencji. Za czas pracy odpowiada akumulator o pojemności 3400 mAh, co powinno wystarczać na jeden dzień intensywnego wykorzystywania. W telefonie nie zabrakło wspominanego już czytnika linii papilarnych oraz bardzo skutecznego odblokowania za pomocą rysów twarzy. Na szczęście jest mini jack, bez którego nie da się wygodnie podłączyć słuchawek. Ważnym elementem jest też moduł NFC, dzięki któremu telefon uzyskuje zdolność do bezdotykowej komunikacji na niewielkie odległości, na przykład przy usłudze Google Pay.

Sprytny aparat z podwójnym obiektywem

Element, o który najbardziej obawiają się osoby kupujące telefony z trochę niższej półki cenowej to zawsze aparat fotograficzny. Huawei P Smart prezentuje się znakomicie, ponieważ wiele elementów typowych dla flagowców zostało tutaj przeniesione do tańszych telefonów. Aparat Huawei P Smart to aparat podwójny o matrycy 13MPix i 2 MPix, co razem pozwala na uzyskanie naprawdę znakomitej ostrości przy pięknym tle za fotografowanym obiektem.

Wszystkimi podstawowymi ustawieniami fotografowanego obrazu można sterować ręcznie, ale można też pozwolić na działanie specjalnemu modułowi sztucznej inteligencji, który jest w stanie  bardzo nam pomóc w uzyskaniu odpowiednich efektów. Znakomitą fotografię wykonamy dosłownie poprzez przyciśnięcie jednego przycisku. Z przodu mamy mniej imponujący, 8MPix-elowy aparat do robienia klasycznych selfie. Oprogramowanie od Huawei pomaga w tym procesie, a dodatkowo umożliwia nakładanie różnych głupawych, acz popularnych efektów.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾