•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Chińskie smartfony

Najciekawsze chińskie smartfony z Androidem

Trudno nie zauważyć tego, że w ostatnich latach mamy do czynienia z wyjątkowo dynamicznym tempem rozwoju chińskiego rynku telekomunikacyjnego. Jeszcze nie tak dawno koncerny takie, jak Meizu, Oppo i Xiaomi były znane jedynie w wąskim kręgu największych pasjonatów telefonów komórkowych.

Tymczasem dziś mamy do czynienia w ich przypadku z dużymi graczami, którzy nie mają wcale problemu z konkurowaniem z gigantami takimi, jak choćby Apple lub Samsung. Tym, co wyróżnia chińskie smartfony jest przede wszystkim wyjątkowo mocna specyfikacja techniczna, okazuje się jednak, że nie tylko ona nakazuje nam zastanowić się nad ich zaletami. Plusami telefonów chińskich producentów są również ciekawe, nienaganne wzornictwo, a przede wszystkim – atrakcyjna cena. Nic więc dziwnego, że chińskie telefony komórkowe są coraz bardziej popularne nie tylko w innych państwach azjatyckich, ale również w Europie i Ameryce.

Jest to o tyle ważne, że jeszcze nie tak dawno wielu konsumentów mówiło raczej o braku zaufania do koncernów pochodzących z Chin. Stawiani przed wyborem decydowali się więc przede wszystkim na telefony, o których już od dawna wypowiadano się pochlebnie. Tymczasem teraz, gdy chińskie telefony są coraz popularniejsze, rośnie także grupa osób zmuszonych przez zmiany dokonujące się na rynku do zweryfikowania swoich poglądów. Jakie chińskie smartfony są dziś zatem tymi, którymi powinniśmy zainteresować się w pierwszej kolejności? Zapoznanie się z listą najciekawszych może być bardzo pomocne.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Telefon Redmi 5 Plus należy do tych, które na polskim rynku dopiero zdobywają popularność. Jego znakiem rozpoznawczym jest smukła obudowa wykonana z metalu, a także szybki procesor posiadający, w zależności od modelu, 3 lub 4 GB pamięci RAM.

Huawei Mate 10 Lite

Telefon ten zwraca na siebie uwagę już w momencie naszego pierwszego kontaktu z nim. Niemała jest w tym zasługa wąskich ramek znajdujących się wokół ekranu, które nadają elegancji. Telefon posiada obudowę, która, podobnie, jak w przypadku modelu oferowanego przez Xiaomi, jest wykonana z metalu. Posiada też funkcję dual-sim, aż dwa podwójne aparaty fotograficzne, wbudowaną pamięć 64 GB i 5 GB pamięci RAM.

Jak wybrać Chiński telefon

Huawei P20 Lite

Tym razem mamy do czynienia nie tylko ze smukłą, miłą dla oka obudową, ale i z konstrukcją bezramkową. Poza tym, na osoby, które zdecydują się na zakup tego telefonu, czeka zarówno funkcja dual-sim, jak i podwójny aparat fotograficzny. Pomocna okazuje się też pamięć RAM o pojemności 4 GB.

Xiaomi Mi Mix 2s

Jeśli mamy telefon ten zestawiać z jego poprzednią wersją, na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że obecnie mamy do czynienia z lepszym, podwójnym aparatem fotograficznym i ze znacznie szybszym procesorem. Warto podkreślić również to, że obudowa jest wykonana z ceramiki, a ramki, które znajdują się wokół ekranu są wyjątków małe.

Huawei P20 Pro

Ponownie mamy do czynienia z konstrukcją, która jest wolna od ramek. Poza tym możemy liczyć na solidne głośniki stereo i już nie podwójny, ale potrójny aparat fotograficzny.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾