•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Testy i recenzje

Solidne telefony do 500 PLN - przegląd

Jeśli dysponujemy kwotą, która nie przekracza 500 PLN, możemy obawiać się, że trudno będzie nam znaleźć telefon komórkowy, który spełni nasze oczekiwania. Tymczasem okazuje się, że nawet wówczas możemy liczyć na wydajny produkt wyposażony w duży ekran oraz dobry aparat. Na które rozwiązania powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę?

Xiaomi Redmi Note 5A

Telefony Xiaomi cieszą się dziś na polskim rynku ogromną popularnością. Nie dzieje się tak bez przyczyny, a jednym z argumentów przemawiających w szczególny sposób na ich korzyść, jest idealny stosunek jakości do ich ceny. Obecnie to model Redmi Note 5A jest uważany za jeden z najpopularniejszych. I choć mamy do czynienia z tanim telefonom, możemy liczyć na ekran o przekątnej 5,5 cala, dobrą rozdzielczość i solidny procesor. Jeśli dodamy do tego 2 GB pamięci RAM możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z rozwiązaniem zapewniającym nam znakomity komfort pracy bez obawy o zawieszenie się. Taki telefon może spodobać się nawet graczom pod warunkiem, że same gry będą mało wymagające.

TP-Link Neffos C7

Wielu użytkownikom telefonów komórkowych nazwa ta będzie kojarzyć się przede wszystkim z modemami. Tymczasem to właśnie ten smartfon zasługuje na miano czarnego konia przygotowanego przez nas zestawienia. Dzieje się tak choćby dlatego, że wygląda na znacznie droższy telefon niż ma to miejsce w rzeczywistości. Ekran ma przekątną 5,5 cala, a jedynie minimalne ramki sprawiają, że urządzenie wygląda bardzo estetycznie. Warto wspomnieć także o delikatnym zakrzywieniu charakterystycznym dla krawędzi, dzięki czemu korzystanie z niego jest bardzo wygodne.

Przegląd tanich smartfonów

Niewiele telefonów, które możemy kupić za 500 złotych, jest też w stanie zaimponować nam ośmiordzeniowym procesorem. Ponieważ telefon posiada też 2 GB pamięci RAM, możemy oczekiwać, że także gry będą na nim działały bez zarzutu. Jeśli dodamy do tego pojemną baterię, jasnym stanie się, że mamy do czynienia z produktem, w którym ciężko znaleźć niedociągnięcia.

Huawei P9 Lite Mini

Mniejsza i słabsza wersja telefonu Huawei P9 także jawi się jako ciekawa propozycja, gdy nie mamy zbyt dużych pieniędzy w portfelu, a jednocześnie zależy nam na solidnym telefonie komórkowym. Wersja Lite to przede wszystkim ekran, którego przekątna wynosi pięć cali, elegancka obudowa i umieszczony po jej tylnej stronie czytnik linii papilarnych. Dużo dobrego robi też solidny procesor i 2 GB pamięci RAM. Nie jest to połączenie, którym mogłyby poszczycić się współczesne flagowce, nadal jednak można je uznać za naprawdę solidne. Także bateria nie budzi poważniejszych zastrzeżeń zapewniając telefonowi przynajmniej dwa dni pracy bez potrzeby kolejnego ładowania.

Samsung Galaxy J3 2016

Dzięki nowym modelom, propozycje Samsunga z poprzednik lat stają się w ostatnim czasie coraz tańsze. Nie możemy narzekać, nadal są to bowiem bardzo dobre telefony. Ten można kupić dziś za niewiele ponad 400 pln, w zamian otrzymuje się przy tym naprawdę dobry model. Niestety, czterordzeniowy procesor i 1,5 GB pamięci RAM to dość skromny zestaw sprawiający, że telefon może być wykorzystywany przede wszystkim do podstawowych zadań.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾