•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Testy i recenzje

TOP 5 smartfonów z wyświetlaczem powyżej 5,5-cala

W sprzedaży mamy obecnie całą masę różnych sprzętów, jeśli chodzi o smartfony. Na rynku mamy ogromną ilość różnych rozwiązań od małych poręcznych urządzeń po bardzo duże konstrukcje, które nazywa się również phabletami. Te ostatnie traktowane są przez niektórych jak tablety a to błąd, ponieważ to nadal telefon komórkowy, ale ma on większy wyświetlacz.

Przenalizowaliśmy co znajduje się w sprzedaży i podpowiadamy jakie urządzenia powyżej 5,5 cala warto będzie wybrać.

Smartfony z ekranem 5,5 cala

Najbardziej popularnym rozmiarem wyświetlacza w jest 5 cali. Taka wielkość jest kompromisem między poręcznością urządzenia a wymiarami. Niektórzy użytkownicy mogą jednak poszukać większych telefonów, wtedy praca z wieloma aplikacjami stanie się nieco łatwiejsza. Wybór odpowiedniego sprzętu dla wielu osób okazuje się być problematyczny, dlatego chcemy podpowiedzieć w jaki sprzęt warto będzie inwestować i jaka obecnie oferta jest najciekawsza.

HTC Google Pixel XL

To urządzenie pojawiło się pod koniec 2016 roku i zalicza się do serii Pixel od Google. Dedykowany dla miłośników Androida. Obraz znajduje się tam na wyświetlaczu, który ma 5,5 cala. W środku znajduje się miejsce na procesor 4 rdzenie, z częstotliwością taktowania 2,15 GHz. Dużą wadą jest użycie baterii o pojemnością 3500 mAh. W ten sposób niestety przy tych parametrach trzeba się liczyć z tym, że sprzęt będzie trzeba naładować w ciągu dnia.

LG V20

Ekran 5,7 cala i 64 GB pamięci na dane do tego cztery rdzenie procesora Snapdragon. To największe zalety urządzenia od LG. Całkiem sprawnie radzi sobie z najnowszym Androidem a granie na nim jest wielką przyjemnością.

Przekątna wyświetlacza smartfona

Huawei Mate 9

Firma Huwei ma w swojej ofercie świetne sprzęty na każdą kieszeń. Wśród nich również Mate 9 o przekątnej obrazu 5,9cala. Chińczycy postarali się o dobry sprzęt, gdzie mamy aż 8rdzeni procesora, pojemną baterię a także 4 GB pamięci RAM. Dzięki temu sprzęt ten pracuje wydajnie. To jak się wydaje jeden z lepszych wyborów na rynku obecnie.

LG G Flex

Konstrukcja leciwa, ale w dalszym ciągu to ciekawy sprzęt, alternatywa dla droższego urządzenia Mate 9 a także Galaxy S8+. Dostajemy ekran, który ma 6 cali, wyświetlacz pozwala na komfortowe korzystanie z różnorakich aplikacji biurowych oraz wygodne oglądanie filmów. Całość napędzona przez Snapdragona, a dane są tam zapisywane na dwóch kościach, które mają w sumie 32 GB pojemności. To dobra opcja, dzięki której będzie można zmieścić sporo danych. Urządzenie wygląda również bardzo efektownie co sprawia, że będzie świetną propozycją dla tych osób, którym będzie zależeć na estetyce.

Samsung Galaxy S8+

To flagowy sprzęt od Samsunga z tego roku, który niestety jest urządzeniem po prostu drogim. Niestety firma Samsung poszła śladami Apple i zdecydowała się podnieść ceny swoich najlepszych urządzeń. W zamian dostajemy jednak kosmiczny wygląd, wyjątkowe komponenty a także wyświetlacz na najwyższym technicznym poziomie. Jednak musimy za to wszystko zapłacić 4 tysiące złotych, a więc cena jest wysoka. 

Powyższe modele smartfonów znajdziesz w ofercie sklepu dragonist.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾