•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Funkcje smartfonów

Wodoszczelne smartfony z różnych cenowych półek

Gdy przychodzi lany poniedziałek wiele osób świetnie bawi się tego dnia z wodą. A co z naszym smartfonem, gdy zostaniemy oblani? Warto poszukać sprzętu, który jest w stanie wytrzymać więcej wody niż to co może go zaatakować tego właśnie dnia. Na rynku jest już całkiem sporo różnych urządzeń, które są odporne na działanie wody.

Niestety duża część z nich to flagowce, których ceny są bardzo wysokie. Natomiast tańszych sprzętów z takimi opcjami jest dużo mniej. Warto wiec poznać nieco lepiej ten rynek i tym samym zobaczyć jakie sprzęty o niższych cenach mogą tutaj wzbudzić zainteresowanie.

SMARTFONY FLAGOWE

Samsung Galaxy S8 (IP68)

Flagowe urządzenie od Samsunga z bardzo wąskimi ramkami. Dzięki temu mamy tam duży ekran i podzespoły, które gwarantują wysoką wydajność sprzętu. W tym również zabezpieczenie IP68, które jest w stanie chronić to urządzenie przed wodą i pyłem. Koszt to jednak cztery tysiące złotych.

iPhone 7 (IP67)

Sprzęt od Apple kosztuje najtaniej około 3400 złotych więc nieco mniej niż Samsung. Ma również o jeden stopień niższą ochronę przed wodą i pyłem ale i tak radzi sobie pod tym kątem dobrze, będzie takim sprzętem, który może znieść działanie wody i kurzu. Podzespoły użyte w tym sprzęcie gwarantują jego doskonałą wydajność i szybką pracę.

LG G6 (IP68)

Flagowe urządzenie na rok 2017 wygląda całkiem ciekawie. Smartfon wykonany jest ze szkła jak Galaxy S8 i ma duży ekran z nietypowymi proporcjami co sprawia, że urządzenie samo w sobie nie jest tak duże. jego wielką zaletą jest między innymi doskonały aparat. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed wodą i pyłem na bardzo dobrym poziomie IP68.

Wodoodporne smartfony

Sony Xperia XZ Premium (IP68)

To nowość od Sony na ten rok. Cena około 3200 złotych wydaje się być korzystna, szczególnie że podzespoły są na dobrym poziomie. Urządzenie ma również bardzo dobry aparat. Charakterystyczna jest oczywiście kanciasta obudowa, do której Sony już przyzwyczaiło swoich klientów.

SMARTFONY ZE ŚREDNIEJ PÓŁKI

Samsung Galaxy A3 2017 (IP68)

To średnia półka cenowa od Samsunga, urządzenie, które ma ekran 4,7 cala Amoled. Mała przekątna sprawia, że mamy urządzenie, które pod kątem ergonomii jest rzeczywiście idealne. Dzięki temu również długo pracuje na baterii. Sprzęt posiada zabezpieczenie przed działaniem wody i pyłu.

Sony Xperia M5 (IP68)

To średniak od Sony, 5 cali ekran FHD, procesor, który radzi sobie całkiem dobrze a także dobry aparat. Urządzenie zabezpieczone jest przed działaniem wody oraz pyłu.

SMARTFONY WZMACNIANE

MyPhone Hammer Axe M LTE (IP68)

To urządzenie dla osób, które szukają sprzętu o wyjątkowej wytrzymałości. Ten sprzęt jest wzmocniony w taki sposób, że nie ma problemu z upadkami, wodą czy pyłem. Wykonany z magnezu i gumy poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie ma problemu z wysokimi i niskimi temperaturami, upadkami. Do tego mamy baterię, która w trybie czuwania ma działać 21 dni.

Samsung Galaxy Xcover 4 (IP68)

To urządzenie, które wygląda tak jak zwykły telefon, to wzmocnienie, które jest tam przygotowane nie jest widoczne gołym okiem a rzeczywiście istnieje. Sprzęt odporny jest na wodę, pył, wstrząsy, upadki, ekstremalne temperatury czy zgniatanie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾