•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Testy i recenzje

Xiaomi Mi Play - telefon nie tylko dla dzieci

Gdy rok 2018 zbliżał się już ku końcowi, marka Xiaomi zdecydowała się na premierę jeszcze jednego smartfona. Tym razem było to urządzenie szczególnie interesujące, przygotowano je bowiem głównie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Telefon ten może jednak spodobać się także osobom, które dzieciństwo mają już dawno za sobą. Charakteryzuje się świetnymi podzespołami występującymi w połączeniu z dużym ekranem.

Tani smartfon w nowoczesnym wydaniu

W roku 2018 Xiaomi zaprezentowało przynajmniej kilka ciekawych telefonów. Najnowszy model Mi Play jest przy tym znakomitym dowodem na to, że mamy do czynienia z firmą, która wcale nie powiedziała przy tym ostatniego słowa. Urządzenie posiada między innymi ekran LCD o przekątnej 5,82 cala i rozdzielczości Full HD+, dzięki czemu można mieć pewność, że każdy obraz będzie wyglądał lepiej niż w modelach, które oferuje konkurencja. Także sama obudowa może zaimponować.

Gradientowe wykończenie budzi skojarzenie z telefonami Huawei oraz Honor, możliwe jest przy tym znalezienie rozwiązania idealnego dla siebie dzięki dostępności aż trzech jej wersji. Na tylnym panelu znalazł się podwójny aparat, a także czytnik linii papilarnych. Mamy też do czynienia ze złączem do ładowania microUSB. Ta ostatnia decyzja budzi pewne zdziwienie, jeśli weźmie się pod uwagę to, że obecnie najbardziej popularny wydaje się być port USB typu C. Nie jest to jednak przesadna uciążliwość.

Specyfikacja Xiaomi Mi Play

Podzespoły

Xiaomi Mi Play został wyposażony w procesor MediaTek P35 oraz 4 GB pamięci RAM. Takie połączenie zapewnia wydajność umożliwiającą granie w dziesiątki gier, choć przy tych najbardziej wymagających należy liczyć się przede wszystkim ze średnimi ustawieniami. Ciekawą opcją jest też funkcja GPU Turbo. Po jej uruchomieniu można przekonać się, jaka jest pełna moc telefonu.

Także korzystanie z mediów społecznościowych powinno odbywać się bez poważniejszych utrudnień. Pamięć wewnętrzna wynosi 64 GB, jeśli jednak wydaje się za mała, problemem nie jest jej rozszerzenie z wykorzystaniem kart pamięci microSD. Także bateria powinna spełniać oczekiwania użytkowników. Pojemność 3000 mAh daje możliwość korzystania z telefonu przez cały dzień bez konieczności jego ponownego doładowania.

Aparat ze sztuczną inteligencją

Młodsi użytkownicy telefonów komórkowych uwielbiają fotografowanie, nic więc dziwnego, że Xiaomi zaopatrzył przeznaczony dla nich telefon w znakomity aparat. Imponuje już choćby rozdzielczość wynosząca 12 Mpix, warto przy tym wspomnieć także o drugiej matrycy odpowiadającej za wykrywanie głębi ostrości w zdjęciach portretowych. Jeśli zależy nam na wykonywaniu jeszcze lepszych fotografii pomoc może nam nieść… sztuczna inteligencja. Telefon jest w stanie nie tylko automatycznie wykryć konkretną scenerię, ale i znaleźć ustawienia, które będą dopasowane właśnie do niej. 8-megapikselowy aparat daje również pewność, że telefon będzie mógł zostać wykorzystany do przygotowania naprawdę ładnych selfie. Miłośnicy dobrych zdjęć będą więc mieli powody do zadowolenia.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾