•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Chińskie smartfony

Czy warto kupować chińskie telefony?

W codziennym życiu zwykle nie podchodzimy z przesadnym entuzjazmem do tych produktów, które oznaczono jako wyprodukowane w Chinach. Kojarzą się one z rozwiązaniami niskiej klasy i nietrwałymi. Wyjątkiem jest rynek smartfonów, można bowiem zauważyć, że chińskie telefony są coraz popularniejsze.

Na uwagę zasługuje nie tylko to, że są one tanie. Trudno przejść obok nich obojętnie także dlatego, że odznaczają się solidnym wykonaniem i równie imponującymi parametrami. Jakie chińskie telefony są zatem najpopularniejsze i które z nich warto kupić w pierwszej kolejności?

Marki, które wypada znać

Jeśli mielibyśmy wskazać najpopularniejsze chińskie telefony, z pewnością byłyby to marki Xiaomi i Huawei. Ten ostatni jest obecnie producentem, który cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, wcale nie tak dawno mieliśmy bowiem do czynienia z premierą modelu Huawei Mate 20 Pro, który zwrócił na siebie uwagę choćby dlatego, że został wyposażony w wyjątkowo szybki procesor i znakomity, potrójny aparat.

Xiaomi również robi jednak wiele, aby nie dać o sobie zapomnieć klientom. Warto więc wspomnieć choćby o telefonie Me Mix 2 SE oraz o wyjątkowym Mi 8 Pro, który zwrócił na siebie uwagę między innymi dlatego, że został wyposażony w przezroczystą obudowę. Najtańsze telefony Xiaomi można dostać wydając na nie zaledwie 500 złotych, co również jest argumentem przemawiającym za tym, aby zainteresować się nimi.

Jaki telefon Xiaomi najlepiej jest kupić?

Użytkownicy telefonów Xiaomi zwykle chwalą swoje zakupy, gdybyśmy jednak mieli wskazać ten, który cieszy się największą popularnością, z pewnością byłby to telefon Redmi Note $. Zasługuje na uwagę choćby dlatego, że ma pojemność 32 GB i bardzo pojemną baterię.

Chińskie smartfony

Ciekawa jest też opcja Dual Sim, dzięki której w jednym telefonie może się znaleźć miejsce dla aż dwóch kart. Mówiąc o telefonach Xiaomi warto też zwrócić uwagę na to, że można wybrać zarówno te, które posiadają czysty Android, jak i te, które są wyposażone w nakładkę MIUI.

Ta ostatnia pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcji takich, jak choćby profile prywatności oraz blokowanie niektórych aplikacji. Innym telefonem, który zebrał pozytywne recenzje jest telefon Mi Mix. Tym razem mamy do czynienia z rozwiązaniem pochodzącym z tak zwanej wyższej półki cenowej. Telefon ma przekątną ekranu wynoszącą 5,99 cela, a ponieważ posiada ośmiordzeniowy procesor i aż 6 GB pamięci RAM można mieć pewność, że bez względu na to, z jaką aplikacją będziemy mieli do czynienia, otworzy się nam ona wyjątkowo szybko.

Jaki telefon Huawei warto kupić?

Jeśli zależy nam na smartfonie wyposażonym w dobry aparat przeznaczony do wykonywania selfie, ciekawym rozwiązaniem będzie Huawei P20 Pro. Rewelacyjny aparat idzie tu w parze z 128 GB pamięci, a także z 6 GB pamięci RAM. Ciekawym rozwiązaniem jest też bateria, której pojemność wynosi 4000 mAh. Recenzje często porównują go do telefonów oferowanych przez firmę Samsung. Co więcej, coraz częściej to właśnie rozwiązanie Huawei wychodzi z tego rodzaju konfrontacji zwycięsko.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾