•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Testy i recenzje

Xiaomi wprowadza na rynek MIUI 12 z poważnymi zmianami.

Po raz pierwszy przyjrzeliśmy się nowemu interfejsowi użytkownika Xiaomi na rok 2020, MIUI 12. Pierwsze oficjalne ekrany, na których możemy zobaczyć, jak drastyczna jest zmiana wyglądu i jak wygląda nowy Dark Mode 2.0, zostały pokazane podczas lunchu. Oto MIUI 12 w całej swojej okazałości.

Xiaomi, według własnych słów, ma obecnie ponad 310 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na oprogramowaniu MIUI. Przeszła długą drogę w ciągu ostatnich kilku interakcji, a nowe obrazy ujawnione w tym tygodniu wydają się ujawniać największy jak dotąd skok do przodu w zakresie interfejsu MIUI.

Xiaomi zmodernizował swój Dark Mode dla nowego MIUI 12. Będzie on teraz zawierał funkcję ściemniania tapet, która będzie współpracować z możliwością dostosowania jasności do różnych czasów. Możesz zobaczyć, jak to wygląda na zrzucie ekranu poniżej.

Niektóre z pozostałych funkcji MIUI 12 krążą na Twitterze. Jak widać na poniższym Tweet'u, w panelu powiadomień pojawił się nowy skrót. Sprawdź jak to działa.

W ramach całkowicie odnowionej animacji systemowej pojawiła się również nowa animacja obrotu ekranu w poziomie i w pionie. Można ją zobaczyć w akcji poniżej.

Wkrótce pojawi się wiele nowych funkcji dla Xiaomi's MIUI 12, a my będziemy aktualizować ten artykuł w miarę ich pojawiania się. Poniżej znajdują się plotki, które krążyły przed startem MIUI 12.

Wystrzelenie obok Xiaomi Mi 10 Youth Edition

Xiaomi planuje wprowadzić na rynek swój nowy interfejs MIUI 12 27 kwietnia 2020 roku. Jest to data premiery nowego smartfonu, Mi 10 Youth Edition, znanego również jako Mi 10 Lite 5G. Na chińskim portalu społecznościowym, Weibo, została zamieszczona promocja. Tekst przekłada się na: "Dotknij wyobraźni, poczuj prawdę."

Widzimy również ustawienia kamery w nadchodzącej edycji Mi 10 Youth Edition, która posiada czteroosobowy aparat fotograficzny z teleobiektywem z 50-krotnym zoomem. Co ciekawe, Mi 10 Lite 5G nie posiadał tego obiektywu, więc wygląda to na coś więcej niż tylko rebrand, ale zaktualizowaną wersję smartfonu.

Beta mixup daje nam spojrzenie na UI

Członek forum XDA-Developers zauważył, że wersje beta aplikacji MiSettings były rozprowadzane w niewłaściwym miejscu na forach społeczności MIUI i był w stanie wyciągnąć z nich kilka zrzutów ekranu. Xiaomi usunął teraz plik APK z forum, co, jak twierdzą niektórzy, zwiększa wiarygodność tych wyciekłych ekranów. Możesz sprawdzić nowy język MIUI 12 poniżej.

Jak widać na obrazku, menu stało się bardziej ilustracyjne. Pojawiła się także nowa, ulepszona tablica rozdzielcza, która zawiera wykresy, a nie paski, a tryb ostrości został poprawiony. Xiaomi wydaje się być coraz bliżej tego rodzaju pakowanych obrazów, łatwych do nawigacji UI, które widzimy już od strony Google.

Warto zauważyć, że te obrazy są tylko tym, jak sprawy mają się na tym etapie bety. Ponieważ jest to niedokończone oprogramowanie, do czasu uruchomienia MIUI 12 wszystko mogło się znowu zmienić. Zazwyczaj jednak to, co widzimy w takich wersjach beta, jest bardzo zbliżone do wersji ostatecznej. W chwili publikacji nie znamy jeszcze żadnych urządzeń z MIUI 12. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć na tym jednym. Nowy Xiaomi Mi 10 Pro będzie prawie na pewno jednym z pierwszych smartfonów, które otrzymają aktualizację MIUI 12 w momencie jego uruchomienia.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾