•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Chińskie smartfony

Redmi Note 7 od Xiaomi

Redmi Note 7 to pierwsze urządzenie w ofercie Redmi a więc submarki przygotowanej przez Xiaomi. Urządzenie otrzymało świetne podzespoły. Mamy tam między innymi Snapdragona 660, akumulator 4000 mAh a także USB C no i prawdziwy hit a mianowicie aparat 48 MP. Cena tego urządzenia jest rzeczywiście świetna.

Powitajmy Redmi by Xiaomi

Początek roku to ważna chwila dla Xiaomi. Chińska firma oficjalnie uwolniła swoją submarkę Redmi, która od teraz ma odpowiadać za smartfony oraz inne sprzęty. Oczywiście Xiaomi nie odcina się od tego projektu i ma pomagać Redmi finansowo oraz technologicznie podobnie jak w przypadku POCO. Pierwsze urządzenie znanej już marki, ale w nowej odsłonie to sprzęt średniej klasy, którego cena jest na wyjątkowo niskim poziomie.

Specyfikacja Redmi Note 7

Redmi Note 7 ma ekran IPS o przekątnej 6,3cala i rozdzielczość FHD+ z subtelnym notchem w formie kropli wody. Mamy tam aparat selfie 13 Mpix. Przed uszkodzeniami sprzęt chroni również szkło Gorilla Glass. Szkło w różnych wersjach kolorystycznych znajdziemy także na tylnym panelu. Sercemurządzenia jest układ Snapdragon 660 z dobrą grafiką Adreno 512. Może nie jest to układ pierwszej świeżości, gdyż ta marka ma już kilka ciekawszych jednostek, jednak nadal ten zaproponowany układ jest również na dobrym poziomie. Urządzenie ma być także dostępne w kilku wersjach gdy chodzi o pamięć. Najlepsza ma otrzymać 6 GB pamięci RAM a także 64 GB pamięci. To co urządzenie chce najbardziej promować to przede wszystkim zaproponowany aparat z tyłu urządzenia, który ma 48 Mpix.

Specyfikacja Redmi Note 7

Zastosowany tam sensor to Samsung GM1 z pikselami o wielkości 0,8 μm a obiektyw ma jasność f/1,8. Producent informuje, że dzięki technologii łączenia pikseli urządzenie ma jeszcze skuteczniej łączyć poszczególne piksele i tym samym zdjęcia mają wychodzić perfekcyjne. Dodatkowy obiektyw ma 5 Mpix a także będzie również gwarantował rozmycie tła.

Redmi nie zapominało także o tym, że wydajne urządzenie z potężnym aparatem musi mieć sporo energii, dlatego dostajemy baterię 4000 mAh a dodatkowo moduł szybkiego ładowania. Oczywiście jak to w nowych urządzeniach mamy tam również USB C. Mimo wprowadzenia tego złącza w urządzeniu zachowane jest także złącze jack 3,5 mm. Nie wiemy jeszcze czy w urządzeniu pojawia się NFC, pełna specyfikacja nie jest bowiem podana. Ale to co jest tutaj prawdziwym hitem to cena tego urządzenia. Firma chce nam pokazać, że proponowane sprzęty nadal będą w wyjątkowo niskich cenach jak na tą właśnie markę przystało.

3/32 GB – 999 juanów (ok. 550 złotych netto),

4/64 GB – 1199 juanów (ok. 660 złotych netto),

6/64 GB – 1399 juanów (ok. 770 złotych netto).

Warto zauważyć, że urządzenie, które jest już dobrze znane i cenione na rynku a mianowicie Xiaomi Redmi Note 5 zaczynało z poziomu 1099 juanów za najsłabszą wersję a aż 1699 za najmocniejszą. Tutaj mamy więc ceny na niższym poziomie już na starcie. Można więc oczekiwać, że również w Polsce sytuacja będzie wyglądać podobnie i sprzęt od początku będzie proponowany w niższej cenie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾