•   Niedziela, 18 kwietnia 2021
Chińskie smartfony

Sprawdzamy, dlaczego telefony Xiaomi są takie tanie

Telefony Xiaomi cieszą się wielką popularnością na całym świecie także w Polsce. W atrakcyjnej cenie gwarantują one dobre wyposażenie. Sprawdzamy więc dlaczego te urządzenia prosto z Chin są w tak dobrej cenie.

Xiaomi udowadnia, że można zrobić i tani i dobry sprzęt

Marka xiaomi na rynku technologicznym jest dość krótko. Pojawiła się bowiem w roku 2010 a już rok później pojawił się pierwszy smartfon tego właśnie producenta. Producent na początku swojej działalności próbował upodabniać się do amerykańskiego Apple. Największa różnicą między markami miała być cena. To właśnie spowodowało, że pojawiły się pytania czy takie urządzenie będzie dobre. Przez wiele lat firma budowała swoją pozycję i pokazała, że udowodniła iż tanie telefony nie są gorsze niż droższa konkurencja. Mamy sporo urządzeń od tej marki, które są na bardzo wysokim poziomie a jednocześnie sprzęty te są naprawdę w dobrej cenie.

Sekretem są tutaj tanie części, które pozwalają na zbudowanie dobrego urządzenia. Wiele urządzeń opiera się także na podobnych podzespołach co sprawia, że Chińczycy mają duże możliwości, by negocjować ceny. Xiaomi do swoich urządzeń używa procesorów od Qualcoom. Pod koniec lutego pojawiła się także pierwsza jednostka własnej produkcji. Jeśli Xiaomi będzie dostarczać własne podzespoły do sprzętów to również ceny mogą się okazać jeszcze niższe.

Tanie smartfony z Chin

Telefony Xiaomi mają mimo tego wszystkiego bardzo dobre podzespoły. Producent jednak czasami idzie na kompromisy, by cena była nadal atrakcyjna. Pojawiają się np. dobre, ale nie wybitne procesory, sporo RAM i co ważne bardzo mocna bateria. Aby obniżyć koszty czasami pojawia się ekran z mniejszą rozdzielczością. Mimo tego na tle konkurencji urządzenie wypada bardzo dobrze zarówno pod kątem specyfikacji jak i ceny. Na ceny wpływa również to jak urządzenie jest projektowane i produkowane. Wiele smartfonów jest podobnych do siebie. Większe zmiany wprowadzone są do wzorów dość rzadko w tych urządzeniach. Dzięki temu firma nie pracuje nad kolejnymi projektami a tym samym ogranicza ceny podejmowanych prac. Dla marki to bardzo ważne, ponieważ daje szansę na jej lepszy rozwój a jednocześnie na utrzymywanie atrakcyjnych cen poszczególnych sprzętów.

Obniżanie kosztów kluczem do sukcesu

Jak podają nam statystyki firma szuka możliwości dzięki którym będzie miała okazję do tego, by obniżać koszty swoich urządzeń. Szuka takich rozwiązań dla marki, dzięki którym rzeczywiście ograniczenie kosztów urządzeń stanie się możliwe. Użytkownicy do tego właśnie się przekonują i tym samym tworzone są sprzęty na naprawdę dobrym poziomie, a cena urządzeń nie jest podnoszona. To co jest bardzo charakterystyczne to również fakt, że marka stoi na bardzo wysokim poziomie i zakłada stworzenie urządzeń, które sprzedawane będą z nie większą niż 5% marżą. W ten sposób również można oczekiwać, że ceny tych urządzeń nie będą rosły. Jednym z powodów będzie także podejście do marketingu, które pozwala na ograniczenie kosztów. Firma nie prowadzi intensywnych działań reklamowych jak największe marki i tym samym również skutecznie obniża koszty z tym właśnie związane.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾