•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Testy i recenzje

TOP 5 telefonów wyposażonych w najlepsze aparaty

Już od dłuższego czasu mamy pewność, że uczestnicząc w premierze telefonu komórkowego, będziemy mogli liczyć na coraz to nowe rozwiązania odnoszące się do jakości wykonywanych przez nas zdjęć. Nic więc dziwnego, że coraz większe zainteresowanie budzi to, jak prezentuje się ranking tych telefonów, po których można się spodziewać najlepszych filmów wideo i fotografii.

Istnieje wiele serwisów koncentrujących się na tego rodzaju zagadnieniach, z pewnością jednak na miano najbardziej wiarygodnego zasługuje DxOMark.com. To właśnie ten znany na całym świecie, a jednocześnie zaufany serwis branżowy podejmuje się testowania i oceniania aparatów fotograficznych i obiektywów. Zainteresowania jego twórców obejmują także te rozwiązania, jakie zostały zainstalowane w smartfonach. Ocenie podlega ponad 1500 testowych obrazów i ponad dwie godziny wideo, testy są przy tym prowadzone nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale i w scenach zewnętrznych.

1. Huawei P20 Pro

Jeśli zależy nam na rozwiązaniu, które zasługuje na miano najlepszego, w pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się propozycji, jaką przygotowała dla nas firma Huawei. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z telefonem, który został wyposażony w potrójny aparat składający się z trzech modułów. Na pierwszy plan wysuwa się kolorowy aparat, wspiera go jednak z powodzeniem moduł monochromatyczny, a także moduł zwiększający zakres przybliżania dzięki temu, że posiada optycznie stabilizowany teleobiektyw.

2. Huawei P20

Także drugie miejsce zajmuje produkt Huawei i ponownie trudno dziwić się, że jego testy wypadły tak dobrze. Model posiada konfigurację z dwoma aparatami wyglądającą zresztą podobnie do poprzednich modeli tej firmy określanych mianem tych z wyższej półki.

Smartfony z dobrym aparatem

3. Samsung Galaxy S9 Plus

Także najnowszy flagowiec producenta z Korei powinien zainteresować osoby, którym zależy na tym, aby ich telefon mógł być wykorzystywany również do robienia naprawdę dobrych zdjęć. Telefon został wyposażony w podwójny aparat, dla którego charakterystyczna jest zmienna przesłona. Jeśli mamy do czynienia ze słabym oświetleniem, aparat może korzystać z przesłony f/2,4 po to, aby uzyskać zoptymalizowane szczegóły oraz ostrość. Telefon oferowany przez Samsung powinien zainteresować także te osoby, które nie chcą kupować drogiego sprzętu fotograficznego, a jednocześnie mają w planie nagrywanie filmów w jakości 4k.

4. Google Pixel 2

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że mamy do czynienia z telefonem wyposażonym w tylko jeden aparat, jego wysoka pozycja w rankingu może budzić pewne zdumienie. Okazuje się jednak, że jest to bardzo dobre rozwiązanie wyprzedzające w testach wiele marek sprawiających wrażenie bardziej atrakcyjnych dla amatorów fotografii. O dobrych szczegółach można mówić nawet wówczas, gdy aparat musi pracować w jasnym świetle, na uwagę zasługuje przy tym choćby doskonałe odwzorowanie kolorów.

5. Huawei Mate 10 Pro

Tym razem mamy do czynienia z propozycją zwracającą na siebie uwagę ze względu na podwójny aparat. O jego wysokiej jakości może świadczyć choćby to, że stworzono go wspólnie z firmą Leica.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾