•   Niedziela, 18 kwietnia 2021
Testy i recenzje

LG G7 Fit, czyli G6 w nowych szatach

W nazwie LG G7 Fit ostatnie słówko wydaje się, że nie jest przypadkowe. Ten smartfon wydaje się idealnie pasować do potrzeb tych osób, które pragną sprzętu ładnego, ale nie drogiego. To oczywiście wymaga pewnych kompromisów, na które nie wszyscy chcą się zgodzić. Pod względem technologicznym proponowane urządzenie jest bliskie do ekstra flagowca LG G6.

Wygląd

LG G7 Fit jest rzeczywiście fit i widać to praktycznie od samego początku. Chociaż ekran jest dość duży 6,1 cala to nie czuć tego w ręku, ponieważ urządzenie dostaje nietypowe proporcje 19,5 na 9. A jednej strony smartfon pasuje do dłoni. Raczej czuć, że nie będzie wypadał z ręki, ale osoby o mniejszych dłoniach mogą mieć problem, żeby sięgnąć do górnych części ekranu.

Natomiast sam sprzęt prezentuje się bardzo dobrze. Bryła jest tam zwarta a urządzenie przez swoje proporcje wygląda na smukłe. Dzięki temu może się podobać. Na górze wodo i pyłoszczelnej konstrukcji znajduje się notch i niestety nie wygląda on najlepiej. Wykończenie jest jednak ładne, plecy i boczne krawędzie pokryte metalem prezentują się naprawdę bardzo dobrze. To jeden z ładniej wykończonych smartfonów na rynku. Całość podkreśla jeszcze fakt, że aparat nie odstaje za bardzo, przyciski działają dobrze i są dopasowane do reszty.

Wyświetlacz

Wyświetlacz IPS TFT 6,1", 1440x3120 pix, 563 ppi

Aparat tylny 16 Mpix, f/2.2

Aparat przedni 8 Mpix, f/1.9

Wydaje się, że ekran tego urządzenia to jedno najmocniejsza strona. Nie tylko ma świetną jasność pozwala na swobodna pracę w słoneczny dzień. W nocy też nie ma żadnego problemu, minimalna jasność jest stosowana i nie będzie razić w oczy.

W urządzeniu mamy dość duży ekran z dobrą rozdzielczością, który świetnie sobie radzić w każdy warunkach. Zgromadzenie pikseli na cal jest bardzo duże. Obraz jest więc bardzo ostry. Przez cały czas czuć, że to ekran z wyższej półki. Aby dodać nieco światła dla tego ekranu trzeba powiedzieć również, żę są takie aplikacje, które nie są w stanie dopasować się do nietypowych proporcji urządzenia. Można oczywiście zmienić to nieco dzięki odpowiednim indywidualnym ustawieniom takiego sprzętu. Można również oczekiwać na kolejne informacje związane z aktualizacją oprogramowania, może bowiem oczekiwać, że aktualizacje będą w stanie to poprawić i ponownie aplikacje będą się dobrze układać na tym urządzeniu.

Parametry LG G7 Fit

Podzespoły

Procesor Qualcomm Snapdragon 821, czterordzenowy 2,35 GHz

Pamięć RAM 4 GB

Pamięć telefonu 32 GB

Slot na karty pamięci tak, do 2 TB

Na pokładzie tego urządzenia dostajemy bardzo wydajny, sprawnie działający procesor, konstrukcję, którą znamy już z G6. Można się zastanowić czy dobrze, że ten sam podzespołu pojawia się w nowszym urządzeniu. Raczej trzeba powiedzieć, że wygląda to umiarkowanie, z drugiej jednak strony sprzęt jest wydajny i to na pewno istotne.

Bateria Li-Po 3000 mAh

System operacyjny Android 8.1 Oreo

Wymiary 153,2x71,9x7,9 mm

Masa 156 g

Dual SIM tak

Czytnik linii papilarnych tak, na tylnej obudowie

Sloty i moduły słuchawkowe 3,5 mm, USB, Bluetooth 5.0 LE, NFC

Urządzenie dostaje więc te wszystkie elementy, które w nowoczesnym sprzęcie powinny się pojawiać, by można było zapewnić sobie komfortową pracę w każdych warunkach niezależnie od tego jak wiele aplikacji zostanie uruchomionych.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾