•   Wtorek, 23 lipca 2024
Testy i recenzje

Android 11: Google sprawia, że korzystanie ze smartphone'a w samochodzie jest wygodniejsze

Od pewnego czasu, Android Auto oferuje również bezprzewodowe połączenie z niektórymi samochodowymi zestawami stereo. Jednak do tej pory tylko kilku producentów smartfonów obsługiwało to rozwiązanie. Z Androidem 11, to się prawdopodobnie zmieni.

Jak 9to5Google odkrył w dokumentach pomocniczych Google, producent Androida zrobi ważny dodatek do Android Auto z nadchodzącą wersją. W przyszłości wszystkie smartfony wyposażone w system Android 11 będą mogły łączyć się bezprzewodowo z odpowiednim samochodem lub samochodowym sprzętem stereo.

Google wprowadził już bezprzewodowy Android Auto ponad dwa lata temu, aby móc korzystać z interfejsu dostosowanego do samochodu na dużym wyświetlaczu bez irytującego kabla. Do tej pory jednak tylko własne smartfony Google Pixel i Samsung z serii Galaxy były w stanie korzystać z tego bezprzewodowego połączenia.

Bezprzewodowy samochód z systemem Android: Android 11 toruje drogę dla wszystkich producentów
W niedawno zaktualizowanych dokumentach pomocniczych firma Google zawarła odpowiednie uwagi, które stanowią istotne rozszerzenie tej funkcji. Jak widać na zrzucie ekranu poniżej, teraz mówi, że "każdy smartfon z systemem Android 11.0 i 5GHz Wi-Fi" jest obsługiwany.

Oznacza to, że nie tylko użytkownicy Galaxy lub Pixel będą korzystać z bezprzewodowego Android Auto, ale także Android 11 urządzeń LG, Motorola, Nokia, itp. będą obsługiwane. 9to5Google zakłada, że powinno to nawet wpłynąć na Android One - ale nie Android Go - gdy te urządzenia uzyskać ich aktualizacji do Android 11.

Jednak w przypadku użytkowników w Europie Google zwraca uwagę, że smartfony muszą spełniać wymogi regulacyjne dotyczące korzystania z 5 GHz Wi-Fi w samochodach. Niestety, dokument pomocniczy nie wskazuje, jakie ewentualne ograniczenia może to nałożyć na konkretne modele smartfonów.

Do korzystania z bezprzewodowego samochodu z systemem Android, podobnie jak w przypadku bezprzewodowej gry Apple CarPlay, potrzebne jest jeszcze odpowiednio wyposażone radio. Tylko stosunkowo niewiele samochodowych zestawów stereo lub samochodów obsługuje to bezprzewodowe połączenie. Sytuacja ta tylko powoli się poprawia. Na przykład BMW opublikowało pod koniec lipca tylko aktualizację dla aktualnych modeli od roku modelowego 2020.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾