•   Czwartek, 13 czerwca 2024
Poradnik

Sposób instalacji usług Google Play w urządzeniach Huawei Mate 30 Series

Bez usług Google Play doświadczenie użytkownika Mate 30 Series okaże się niewystarczające dla większości użytkowników spoza Chin. Oto jak zainstalować na tych urządzeniach zarówno Play Services, jak i Play Store

Mimo, że Huawei nadal kombinuje jak znaleźć jakiś sposób obejścia dla trwającego zakazu umieszczonego na nim przez rząd USA, firma nadal poszła do przodu i wypuściła dwa naprawdę nowe smartfony na świat we wrześniu 2019 roku: Mate 30 i Mate 30 Pro.

O ile na premierze telefonów było jasne, że firma chciałaby, aby jej męka zakończyła się do tej pory, o tyle po prostu nie miało to być. Jako takie, zarówno nowe urządzenia z serii Mate mogą pochwalić się wspaniałym sprzętem i najnowszą konstrukcją własną Huawei EMUI 10 (na Android 10), ale nie wspomniano o Google Play Services - niemalże zasadnicza część doświadczenia użytkownika na każdym telefonie z systemem Android wydanym poza granicami Chin.

Choć nieobecność Google Play Services może być największą przeszkodą na drodze do sukcesu Mate 30 i Mate 30 Pro na półkach sklepowych, to nie wszystko jest stracone. A tak naprawdę Huawei mówi teraz, że nawet gdyby zezwolono na włączenie aplikacji i usług Google, to i tak by tego nie zrobił, a zostało potwierdzone, że chińscy producenci telefonów, w tym oni sami, Xiaomi, Oppo i Vivo, pracują razem nad stworzeniem własnej alternatywy.

Jeśli czujesz się komfortowo i wierzysz w usługi z pozornie nieznanego źródła, istnieje prosty sposób, aby dodać usługi Google Play do Huawei Mate 30, Mate 30 Pro i każdej innej słuchawki Huawei, której brakuje, działającej w wersji EMUI 9.1.1 lub nowszej.

Zaktualizowane rozwiązanie pojawiło się po tym, jak oryginał został zabity przez Huawei i nieuczciwego twórcę aplikacji w październiku 2019 roku, ale nowe obejście działa na Mate 30 Pro i potencjalnie działa na każdym innym kompatybilnym telefonie Huawei lub Honor bez preinstalowanych Google Play Services.

Uwaga: Nasza udana próba została wykonana przy użyciu chińskiego Huawei Mate 30 Pro - bootloader był/jest zablokowany.

Oto, czego potrzebujesz, aby zainstalować Google Play na swoim Mate 30 Pro:

 • Komputer PC z systemem Windows (przepraszam użytkowników komputerów Mac!)
 • Huawei HiSuite
 • Google App APKs
 • Plik kopii zapasowej HiSuite Mate 30 Pro
 1. Zainstaluj i otwórz aplikację HiSuite na swoim komputerze z systemem Windows 10.
 2. Podłącz swój Huawei Mate 30 Pro do swojego komputera za pomocą kabla USB-C.
 3. Powinieneś zobaczyć wyskakujące okienko w swoim telefonie z pytaniem, czy chcesz używać HDB - zgodz się na to. Jeśli nie widzisz wyskakującego okienka, przejdź do Settings > Security > More Settings i włącz opcję pozwalającą HiSuite na korzystanie z HDB.
 4. Aplikacja HiSuite powinna być automatycznie zainstalowana na Mate 30 Pro. Otwórz aplikację i wprowadź 8-cyfrowy kod weryfikacyjny w aplikacji HiSuite na swoim komputerze.
 5. Jeśli połączenie zostanie pomyślnie wykonane, powinieneś zobaczyć menu, takie jak pokazane poniżej:
 6. Utwórz katalog C:temp, jeśli twój komputer jeszcze go nie ma, i stwórz dwa nowe foldery w folderze Temp; jeden nazwany kopią zapasową, a drugi aplikacjami.
 7. Rozpakuj zawartość pliku LZPlayBackup.zip do C:tempbackup.
 8. Wyodrębnij zawartość pliku GoogleApps.zip do C:tempapps.
 9. W aplikacji HiSuite dla Windows, kliknij przycisk Przywróć.
 10. W wyskakującym okienku, które się pojawi, kliknij ikonę Edytuj (wyglądającą jak ołówek w garnku) i przejdź do C:tempbackup. Aplikacja powinna znaleźć plik, który rozpakowałeś wcześniej i być wyświetlany w taki sposób:
 11. Naciśnij przycisk Przywróć. Zostaniesz wtedy poproszony o podanie hasła; wprowadź a12345678 i naciśnij klawisz Enter, aby rozpocząć proces. Powinno to zająć tylko kilka sekund, a w przeciwieństwie do funkcji Restore, w rzeczywistości nie wytrze Twojego Mate 30 Pro. Powinieneś zobaczyć aplikację LZPlay na swoim telefonie, ale na razie zignoruj to.
 12. W aplikacji HiSense dla PC, kliknij My Device, a następnie wybierz File Browser po lewej stronie. Skopiuj sześć plików APK, które rozpakowałeś wcześniej do folderu Downloads w Twoim Mate 30 Pro. Nie musi to być folder Downloads - musisz się tylko upewnić, że możesz je łatwo zlokalizować.
 13. Odłącz swój Mate 30 Pro od komputera - nie musisz już używać komputera ani aplikacji HiSuite.
 14. Otwórz aplikację Files na swoim Mate 30 Pro i przejdź do folderu Downloads.
 15. Zainstaluj wszystkie sześć Google APK-ów - nie ma znaczenia, w jakiej kolejności, o ile wszystkie są zainstalowane. Podczas instalacji aplikacji, upewnij się, że masz dostęp do różnych uprawnień wymaganych do prawidłowego działania.
 16. Po zainstalowaniu wszystkich sześciu APK-ów, otwórz aplikację LZPlay w telefonie. Powinna ona wyglądać jak dziwny fioletowy sześciokąt z ikoną Google w środku.
 17. Zostaniesz wtedy poproszony o aktywację aplikacji jako administrator urządzenia - dotknij Aktywuj, aby kontynuować (nie martw się, możesz cofnąć te uprawnienia później).
 18. Na następnym ekranie zobaczysz kiść mandarynek wraz z kilkoma strasznie wyglądającymi ikonami wykrzykników, ale zignoruj je - praca jest zasadniczo wykonywana do tego momentu.
 19. Zrestartuj swój telefon. Następnie należy mieć dostęp do Google Play i usług, które Google oferuje na Androida. Istnieje kilka aplikacji, które nie będą działać, a mianowicie takie jak Netflix ze względu na brak wsparcia dla SafetyNet, ale większość aplikacji społecznościowych, wydajnościowych i bankowych powinna działać bez zarzutu - i tak nie napotkaliśmy do tej pory żadnych problemów z aplikacjami pobieranymi przez Google Play. Po zainstalowaniu, przejdź do Ustawienia > Aplikacje, dotknij aplikacji LZPlay (jest ona w języku mandaryńskim, więc łatwiej jest szukać ikony) i dotknij Odinstaluj. Następnie cofniesz ustawienia administratora urządzenia i pozwolisz na usunięcie aplikacji. To takie proste!  

 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾