•   Wtorek, 20 lutego 2024
Poradnik

Ładowarki indukcyjne - wygoda i trwałość

Ładowanie telefonu to czynność, którą wykonujemy praktycznie codziennie. Telefony mają obecnie coraz większe wyświetlacze, rozbudowane systemy operacyjne i coraz więcej opcji, przez co zużywają coraz więcej energii. Ładowarki przeszły bardzo dużą metamorfozę. Obserwujemy bardzo duży skok do przodu. Ładowarki są wyposażane w nowoczesne systemy chroniące podłączone sprzęty przed przegrzaniem, przeładowaniem czy zwarciem i innymi popularnymi uszkodzeniami pochodzącymi z sieci. Ponadto dostosowują swoją moc do podłączanych urządzeń, optymalizując cały proces ładowania. Ładowarka indukcyjna Hama "FC5 ALU" 5W nie tylko wykorzystuje nowoczesną technologię bezprzewodową, ale ma także bardzo stylowy wygląd. To praktyczny gadżet, który będzie dobrze wyglądał w każdym miejscu.

Sprawdź szeroką ofertę solidnych ładowarek indukcyjnych. Więcej na https://hamamobile.pl/ladowarki-indukcyjne >> 

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Ładowarka indukcyjna jest kompatybilna z telefonem, który również korzysta z tej technologii. Jeśli zaś korzystamy ze starszego modelu możemy doczepić do telefonu specjalną wkładkę, tzw. „plecy”, które pozwolą na bezprzewodowe ładowanie. Ładowarka musi został podłączona do źródła zasilania np. gniazdka sieciowego, gniazda USB w innym urządzeniu czy zapalniczki samochodowej. Dzięki wykorzystaniu specjalnej cewki, wytwarza pole elektromagnetyczne na odpowiednim poziomie. Z kolei w ładowanym telefonie znajduje się inna cewka, która jest w stanie odbierać wytworzone fale i ładować nimi smartfona. Powstała energia zamieniana jest na prąd, którym standardowo jest ładowania bateria. Działanie ładowarki indukcyjnej nie jest więc bardzo skomplikowane.

Ładowarka indukcyjna na biurko

Ładowarki indukcyjne na biurko to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które pracują w domu lub biurze. Dzięki dostępności ładowarki w zasięgu reku nie muszą martwić się o brak mocy w swoim telefonie. Ładowarki indukcyjne na biurko marki Hama są bardzo dyskretne, dzięki czemu sprawdzą się nawet w najbardziej minimalistycznych wnętrzach. Ładowarka na biurko jest niewielka, dzięki czemu nie zabierze dużo miejsca na blacie.

Samochodowe ładowarki indukcyjne

Dostępne są również samochodowe ładowarki indukcyjne, które wpina się do gniazda zapalniczki. Urządzenia tego typu wyglądają jak uchwyty na telefon z dodatkową funkcją. Ładowarkę można przyczepić na desce rozdzielczej, na szybie od strony kierowcy lub na środku przedniej szyby jak urządzenie GPS, dzięki czemu można będzie swobodnie zerkać na ekran telefonu. Ładowarki samochodowe są bardzo proste w obsłudze, a ponadto dobrze trzymają telefon, dlatego nie ma ryzyka, ze wypadnie on podczas jazdy.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾