•   Wtorek, 23 lipca 2024
Testy i recenzje

Huawei Watch GT 2 Pro Recenzja

Apple wprowadził na rynek nową generację zegarka Apple Watch, a w tym roku po raz pierwszy mamy do czynienia z dwoma osobnymi modelami - Apple Watch Series 6 i SE. Za każdym razem, gdy Apple wprowadza na rynek nowy gadżet, sprawy stają się trudne dla innych producentów. Cały świat technologii mówi teraz o monitorowaniu tlenu we krwi, ale są też inne marki, które oferują tę funkcję.

Huawei Watch GT 2 Pro to doskonały zegarek fitness i zdrowotny, charakteryzujący się pierwszorzędnym wzornictwem i materiałami, wspaniałym wyświetlaczem OLED, niesamowitą żywotnością baterii i mnóstwem funkcji fitness. Jego możliwości komunikacyjne są ograniczone (brak sieci komórkowej lub Wi-Fi), a także brak obsługi aplikacji innych producentów.

Jako samodzielne urządzenie, Huawei Watch GT 2 Pro brakuje w dziale smartfonów. Ale jeśli chcesz mieć świetnie wyglądający sprzęt z bogatymi funkcjami fitness i nie chcesz ładować go na co dzień, Watch GT 2 Pro jest bardzo atrakcyjną opcją.

Design & Styl

Huawei dążył do stworzenia klasycznego chronografu od czasu, gdy dwa lata temu wprowadzono na rynek pierwszy Watch GT. Watch GT 2 Pro nie jest wyjątkiem - jest to bardzo czysty i elegancko wyglądający gadżet. Szafirowy wyświetlacz jest umieszczony w tytanowej ramce, a tył zegarka jest ceramiczny.

Po prawej stronie znajdują się dwa przyciski, które przyczyniają się do klasycznego wyglądu. Pod przyciskami znajduje się dyskretny otwór na głośnik, w miejscu, gdzie tył zegarka wykonany jest z ceramiki, a tył z tytanowej ramki. Po przeciwnej stronie znajduje się mały otwór na mikrofon, a wszystkie czujniki znajdują się na delikatnym uderzeniu z tyłu zegarka.

Zegarek Huawei Watch GT 2 Pro jest wyposażony w dwie opaski - skórzaną w kolorze jasnobrązowym i czarną silikonową opaskę sportową. Średnica zegarka wynosi 46,7 mm i choć może się to wydawać dużą liczbą, to czysty wygląd wygląda naprawdę dobrze nawet na mniejszych rękach. Waga zegarka utrzymywana jest na poziomie 52 gramów dzięki nadmiernemu użyciu tytanu. Można też zmieścić dowolny 46mm opaskę innego producenta, więc jest wiele możliwości indywidualizacji.

Wyświetlacz i obserwacja twarzy

Wyświetlacz Huawei Watch GT 2 Pro jest całkiem niezły. Jest to 1.39-calowy panel OLED o rozdzielczości 454 x 454, co daje około 462 PPI. Wszystkie te liczby przekładają się na jasny i wyrazisty obraz, nawet przy bezpośrednim oświetleniu słonecznym, chociaż szafirowa powłoka jest dość refleksyjna i może pełnić rolę lustra.

Na zegarku jest zainstalowanych trzynaście twarzy zegarków, a każda z nich ma swoją własną rzecz do zrobienia. Oczywiście, w aplikacji Huawei Health można pobrać setki dodatkowych twarzy zegarków i dostosować niektóre z nich do własnych upodobań. Ponownie, te w stylu chronografu wyglądają niesamowicie i całkiem dobrze pasują do ogólnego wyglądu.

Oprogramowanie, zdrowie i wydajność

Huawei Watch GT 2 Pro działa na autorskim LiteOSie i jest zasilany przez opracowany przez Huawei chipset Kirin A1. Ta kombinacja jest główną przyczyną niesamowitej 14-dniowej żywotności baterii, ale także piętą achillesową tego urządzenia. W zegarku Watch GT 2 Pro nie ma łączności komórkowej, co oznacza, że urządzenie opiera się na Twoim telefonie i potrzebujesz tego połączenia Bluetooth. Wbudowany mikrofon i głośnik pozwalają na prowadzenie rozmów, ale tylko wtedy, gdy Twój telefon jest w pobliżu. Tymczasem w interfejsie pojawiają się sporadyczne opóźnienia i zacinanie się, dzięki skromnemu chipsetowi.

Nie ma też połączenia Wi-Fi, co jest kolejną wadą i rozczarowaniem. Huawei Watch GT 2 Pro, używany jako samodzielne urządzenie, jest naprawdę nieobecny po stronie smartfona. Niemniej jednak, na pokładzie znajduje się kilka zgrabnych funkcji - możesz używać zegarka jako zdalnej migawki podczas robienia zdjęć telefonem. Funkcja Route Back wykorzystuje wbudowany GPS i zapisuje trasę podróży i może być naprawdę przydatna nie tylko w sytuacjach "zagubienia w lesie", ale kiedy trzeba prześledzić swoje kroki i znaleźć samochód w obcym mieście.

W telefonie znajduje się 4 GB pamięci, z czego połowę możesz wykorzystać do przechowywania muzyki i słuchania albo na samym zegarku (nie zalecane), albo przez parę słuchawek. Nie ma potrzeby korzystania z telefonu. Zwykłe rzeczy też są obecne - jest barometr, kompas, stoper i timer, latarka, która faktycznie włącza biały ekran i zwiększa jasność, a także przydatna funkcja Znajdź mój telefon. Można również ustawić alarmy, sprawdzić powiadomienia, uzyskać aktualizacje pogody i tak dalej i tak dalej. Z drugiej strony, jeśli chodzi o funkcje związane ze zdrowiem i kondycją fizyczną, Watch GT 2 Pro ma wiele do zaoferowania.

Przycisk "w dół" na zegarku jest konfigurowalny, ale po wyjęciu z pudełka jest używany jako skrót treningowy. Dostępnych jest ponad 100 trybów treningowych, w tym 17 trybów profesjonalnych i 85 trybów niestandardowych, w tym 13 kursów biegania z poradnictwem głosowym, które zawierają więcej sugestii dotyczących lepszego treningu. Tętno i czujniki SpO2 wznoszą trening i monitorowanie zdrowia na zupełnie nowy poziom, oferując ciągłe monitorowanie tętna i odczyty VO2max (maksymalne zużycie tlenu podczas wysiłku). Opór wody 5ATM z pewnością zadowoli również miłośników pływania.

Śledzenie snu jest również obecne na Huawei Watch GT 2 Pro, ale nie jest tak wszechstronne, jak byśmy sobie tego życzyli. Możesz odczytać swój poziom stresu, ale nie jest jasne jak bardzo jest on dokładny. Jeśli czujesz się zestresowany, są ćwiczenia oddechowe, które pomogą Ci się uspokoić.

Żywotność baterii

Żywotność baterii to rzecz, o której producenci inteligentnych zegarków nie chcą rozmawiać. Nawet w końcowej iteracji Apple Watch 6 może wytrzymać tylko 18 godzin na jednym ładowaniu. Huawei nadal jest mistrzem w wytrzymałości, z żywotnością baterii do 14 dni przy niewielkim zużyciu. Realistycznie rzecz biorąc, z zegarka można uzyskać około tygodnia normalnego użytkowania, co nadal jest dość imponujące. Co prawda, pominięcie Wi-Fi i sprzętu komórkowego w ogromnym stopniu przyczynia się do rekordowej wydajności baterii.

Huawei Watch GT 2 Pro po raz pierwszy obsługuje ładowanie bezprzewodowe, a właściwie jest to jedyny sposób na naładowanie urządzenia. W pudełku znajduje się bezprzewodowa podkładka (nie ma jednak cegiełki do ładowania), dzięki której bateria 455 mAh w Watch GT 2 Pro może naładować się do 60% w mniej niż 90 minut (podłączona do 40W szybkiej ładowarki). Pełne ładowanie trwa około dwa razy dłużej, ale biorąc pod uwagę fakt, że trzeba to robić raz w tygodniu, nie jest to żaden problem.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾